ד"ר איצקסון
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-9977997
שאלות נפוצות

מיהו פלסטיקאי ?

"פלסטיקאי" הוא הכינוי הנפוץ לכירורג פלסטי, או 'מנתח פלסטי' בעברית תקנית. רופא אשר עבר הכשרה הכוללת התמחות בבית חולים מוכר ע"י משרד הבריאות ועמידה בדרישות של המועצה המדעית אשר כוללות שני מבחנים גדולים, כתיבת עבודת מחקר וביצוע מינימום של כאלף ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים.

האם ניתוח פלסטי מחייב אשפוז ?

רוב הניתוחים הפלסטיים מחייבים התאוששות של כמה שעות בהשגחה רפואית, אך בדרך כלל אינם דורשים אשפוז לילה. ניתוחים אשר מחייבים אשפוז לילה הם ניתוחי הרמת פנים, שאיבת שומן גדולה וניתוח מתיחת בטן.

מהו משך ההחלמה לאחר ניתוח פלסטי ?

זמני ההחלמה משתנים מניתוח לניתוח. משך תקופת ההחלמה הכולל נע בין שבועיים לחודשיים. תקופת ההחלמה מכל ניתוח שהוא, מחולקת לשלושה שלבים: ההחלמה הראשונית, המחייבת מנוחה בבית ושמירה על פעילות גופנית מוגבלת. בשלב ההחלמה השני ניתן לשוב בחזרה לעבודה ולבצע פעולות פשוטות בשגרת היומיום. בשלב ההחלמה האחרון ניתן לשוב לפעילות סדירה מלאה.

האם אסבול מכאבים לאחר הניתוח?
עצמת הכאבים אשר עשוי לחוש המטופל בעקבות ניתוח פלסטי תלויה בסוגו. ישנם ניתוחים כואבים יותר ופחות. בניתוחים אשר עצמת הכאב בעקבותיהם קלה יחסית, די במשככי כאבים מוכרים כאופטלגין ואקמול על מנת להפיג את הכאב. בניתוחים אשר לאחריהם עצמת הכאב גבוהה במיוחד, רושם ד"ר איצקסון תרופות חזקות יותר לטיפול בכאב למשך תקופת ההחלמה.
האם ניתוחים פלסטיים מבוצעים בהרדמה חלקית או מלאה?
בהחלט תלוי בסוג הניתוח. חלק מן הניתוחים הפלסטיים מבוצעים בטשטוש או בהרדמה מקומית, בעוד שחלק מן הניתוחים דורשים הרדמה מלאה ואינם יכולים להתבצע בהרדמה חלקית.

האם עליי לחשוש מהרדמה כללית?

ההרדמה הכללית המודרנית נחשבת לבטוחה ביותר. ניתן לומר בקלות שלחצות את הכביש מסוכן בהרבה. ההרדמות מבוצעות ע"י רופאים מנוסים מומחים בהרדמה ובחדרי ניתוח בסטנדרטים הגבוהים ביותר

האם יש להחליף את השתלים מדי כמה שנים?

שלא כבעבר, בשתלים מהדור החדש אין הכרח להחליף כל תקופת זמן מוגדרת. אולם יש להיות במעקב מדי כמה שנים ולבדוק את מצב המשתל אצל פלסטיקאי. 

האם מי שעברה ניתוח הגדלת חזה לא תוכל להניק?

ניתוח הגדלת שדיים אינו פוגע ביכולת ההנקה או ביצור החלב. אולם חשוב להבין כי הנקה לעיתים פוגעת בצורת השד הטבעי הסובב את המשתל.

האם הגדלת שדיים באמצעות שתלים מקשה על גילוי מוקדם של סרטן השד?

הגדלת שדיים אינה מונעת גילוי מוקדם של סרטן שד. השתלים אמנם עלולים להקשות במעט בביצוע ממוגרפיה, אולם עדיין ניתן לבצע את הבדיקה בטכניקות מעט שונות. בנוסף, ישנן בדיקות כגון אולטרא סאונד ו- MRI שאינן מושפעות מהשתלים כלל.

מהם הסוגים השונים של שתלי סיליקון?

ישנם שני פרמטרים הקובעים את סוגו של השתל –

1. צורת השתל: קיימות שתי צורות במשתלי חזה – 'שתל 'שתל עגול' ו-'שתל אנטומי'. השתל העגול מתאפיין בסימטריה ברורה בגובהו ובצדי השד. הוא למעשה עיגול מושלם. הצורה השנייה נקראת שתל אנטומי, (בצורת אגס). שתל זה אינו סימטרי ואינו עגול לחלוטין כי אם אובלי ועוצב כדי לחקות את הצורה הטבעית של השד. השתלים האנטומים מתחלקים לפרופילים שונים. "פרופיל" הוא למעשה היחס שבין קוטר המשתל לגובהו.

2. מילוי השתל: החומר שממנו עשוי המשתל הוא זה שיקבע את רכות השד וכיצד יגיב לשינויי תנוחה. גם כאן אנו מוצאים שני סוגים עיקריים: מילוי ג'ל סיליקון ומילוי 'מים-פיזיולוגיים' - מים בעלי אחוז מלח הזהה לזה הקיים בגוף האדם. השימוש בסוגי השתלים השונים מותאם בהתאם לנתוני הגוף הטבעיים של כל אישה ואישה, ובהתחשב ברצונותיה.

 

האם יש מגבלה באשר לגודלם הסופי של השדיים בניתוח הגדלת חזה ? 

בפירוש כן. פוטנציאל הגודל המרבי בניתוח הגדלת חזה משתנה מאישה לאישה בהתאם למבנה גופה ולגודל החזה המקורי. הגדלה שאינה פרופורציונאלית לשיקול דעתו של הרופא עלולה להוביל לסכנות בריאותיות, מגבלות בתנועה, ומראה "מגוחך". 

האם טיפול הזרקת בוטוקס או חומצה היאלרונית יכולים להוות תחליף למתיחת הפנים?

...

 ההשפעות העיקריות של הטיפולים האסתטיים באמצעות זריקות הן לקמטי הבעה וקמטוטי זקנה באזור הפנים, בעיקר באזורים שבסמוך לצדי העיניים ובמצח. זריקות אלו לא ישפיעו על עור נפול או "מדולדל" באזורי הצוואר, הסנטר והלחיים ולכן אינן יכולות לשמש כתחליף לניתוח מתיחת פנים במקרים בהם יש בו צורך.

מאיזה גיל אפשר לבצע ניתוח הגדלת חזה?

ברוב המקרים ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה החל מגיל הנעורים המאוחר, (גילאי 17-18) כיוון שזהו הגיל בו מגיעים השדיים של רוב רובן של הנשים לגודלם הסופי והאישה חדלה להתפתח ולגדול - הן מבחינת גודלו של החזה, הן מבחינת יתר נתוני הגוף. במקרים בהם ניתן להעריך כי הגוף טרם סיים להתפתח, יומלץ לחכות מעט עם ביצוע הניתוח.

האם ד"ר איצקסון הינו הרופא המייעץ והרופא המטפל במרפאתו?

כן. אמנם יש מרפאות ידועות הנקראות על שמם של הרופאים שהקימו אותן ובניהולם - אולם לא הם שנותנים תמיד את הייעוץ ומבצעים את הניתוחים והטיפולים השונים. במרפאתו של ד"ר איצקסון, מנתח פלסטי מהבכירים בישראל, מובטח כי הטיפולים והניתוחים יבוצעו בהכרח על ידו ולא על ידי רופא אחר.

האם בני גיל הזהב צריכים לחשוש יותר מן הסיכונים שבניתוחים אסתטיים?

חד וחלק לא. גבר או אישה מבוגרים בריאים בגיל מתקדם לא צריכים לחשוש מן הסיכונים הקיימים בניתוחים פלסטיים ובניתוחים באופן כללי יותר מאשר צעירים. עם זאת, ייתכן וימליץ הרופא המנתח למועמדת לניתוח בגיל זהב לערוך כמה בדיקות שגרתיות טרם הניתוח על מנת לשלול סיכונים מיותרים.

מהם הסיכויים שאצטרך ניתוח חוזר (ניתוח תיקון) אחרי ניתוח פלסטי אסתטי ? 

...

הסיכויים לאי-עמידה במטרות הניתוח עליהם הסכימו המטופל והרופא המנתח הינם נמוכים, ומשתנים בין ניתוח לניתוח ובין מטופל ומטופל. חשוב להדגיש כי למרות מיטב הטכנולוגיה העומדת לרשותנו כיום, אין רופא היכול לחזות במאת האחוזים את העתיד ואת תוצאות הניתוח לטווח הארוך, זאת בשל השוני הפיזיולוגי והביולוגי שבתגובת הגוף לטיפול בין כל מטופל ומטופל והקפדתו של המטופל על הוראותיו של הרופא בעת תקופת ההחלמה. ברובם המוחלט של הניתוחים, הצורך בניתוח חוזר עומד על פחות מאחוז בודד. בניתוחים מסוימים, כגון ניתוח אף, שביעות הרצון הממוצעת בקרב המטופלים יורדת מעט והצורך בניתוח חוזר עומד על עשרה אחוזים. 

כמה זמן מחזיק ניתוח מתיחת פנים?

בכוחו של ניתוח מתיחת פנים להצעיר את מראהו של אדם בכ-5-10 שנים ולעתים יותר. כמובן שלאחר הניתוח ימשיך תהליך ההזדקנות בקצב הדרגתי וברוב המקרים השפעתו על הפנים אף תהיה איטית יותר בעקבות הניתוח. כל מטופל ומטופלת שעברו ניתוח מתיחת פנים יסודית ומקצועית ייראו בדרך כלל צעירים מכפי שנותיהם גם בחלוף זמן רב ממועד הניתוח.

כמה זמן עליי להימנע מחשיפה לשמש אחרי הגדלת חזה ? 

מובן שקיים לעתים רצון להיראות בבגד-ים אחרי השגת מראה החזה עליו תמיד חלמת. עם זאת, יש להקפיד שלא לחשוף את החזה לשמש לפחות כחודש מיום הניתוח, ורק לאחר שהרופא המטפל אישר זאת. כמו כן, אין להתרחץ בים או בבריכה ללא חשיפה לשמש אלא אם כן אישר זאת הרופא.

יש לך שאלה?
מלא את פרטייך ונחזור אליך בהקדם